Zasady:
Róża różańcowa — co to jest? Mianem tym określa się wspólnotę 20 osób, z których każda odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca Świętego w wybranej intencji i tajemnicy. Najczęściej połączona jest ona z rozważaniem. W ten sposób każdego dnia odmawiany jest cały Różaniec.
Jakie są zasady róży różańcowej? Pierwszego dnia miesiąca zmianie ulega tajemnica. Ich porządek jest następujący: Radosne, Światła, Bolesne oraz Chwalebne. Odpowiadają one przebiegowi życia Jezusa Chrystusa na Ziemi.
Na czym polega róża różańcowa? Kluczową rolę odgrywa w niej animator, który nadaje jej świętego patrona i przypomina o comiesięcznej zmianie tajemnic. Każdy członek róży różańcowej ma możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Aby było to możliwe, niezbędne jest odmówienie przypisanej dziesiątki różańca danego dnia oraz pozostawanie w stanie łaski uświęcającej, co związane jest z regularną spowiedzią stanowiącą gwarancję braku przywiązania do jakiegokolwiek grzechu ciężkiego.
Program duchowy róż Żywego Różańca obejmuje między innymi wspieranie misyjnej działalności Kościoła, troskę o wierność nauczaniu Kościoła, wypraszanie miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Boskiej, krzewienie modlitwy różańcowej oraz troskę o wzrost wiary w ludzkich duszach
Członkowie Żywego Różańca mogą dostąpić odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, osiem razy w roku, mianowicie:
- w dniu przyjęcia do Żywego Różańca,
- Narodzenia Pana Jezusa (25 XII),
- Ofiarowania Pańskiego (2 II),
- Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie (25 III),
- Zmartwychwstania Pańskiego (zgodnie z kalendarzem liturgicznym),
- Wniebowzięcia Matki Bożej (15 VIII),
- w święto Królowej Różańca świętego 7 października.
- oraz Niepokalanego Poczęcia Maryi (8 XII).
W naszej Parafii są dwie Róże Żywego Różańca męska Niepokalanego Poczęcia NMP założona 08.12.2020r oraz róża żeńska Wniebowzięcia NMP
Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólnoty Żywego Różańca.
I Niedziele Miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele parafialnym 11.00